Автомобільний лак у балончику – види та технологія нанесення
Аерозольний автолак – чим зручний
Балончик з лаком – це аерозоль, що містить лакову суміш під тиском. Такий пристрій дозволяє легко розпорошити вміст по поверхні кузова авто або будь-якої окремо взятої деталі. основна перевага нанесення методом розпилення полягає в тому, що барвник легко напилюється в важкодоступні місця, на гнуті, тонкі, дрібні деталі і елементи. Правильно підібраний якісний аерозольний лак для авто легко усуває дефекти, утворює рівне глянсове або матове (від типу обраного автолаку) покриття, яке надає автомобілю новенького красивого вигляду.
Аерозольний лак випускається кількох різновидів, вони відрізняються рецептурою, хімічним складом, молекулярною структурою. Балончик з лаком завжди влаштований стандартно – металева ємність із збовтуючим складом «кулькою», оснащена розпилювачем із соплом для нанесення лакового складу. Якісний аерозольний лак для авто від провідних брендів завжди продається в балончиках із соплом, яке дозволяє регулювати інтенсивність та діаметр зони напилення.
Автомобільний лак у балончику – види:
- акриловий автомобільний лак
- поліуретановий автолак,
- нітроцелюлозний лак.
Типи маркування лаків, що використовуються: HS, UHS, MS. Якщо ви хочете вибрати лак у балончику, який ідеально підійде для фарбування вашого автомобіля, то варто вибрати лак у балончику того ж виробника, що й автофарба. У такому разі хімічна взаємодія фарба+лак буде найсприятливішою, автолак добре пристане до поверхні кузова і покриття буде максимально стійким та блискучим.
Аерозольний автолак можна вибрати матовий чи глянсовий, все залежить від вашого смаку. Прозорий автомобільний лак випускається ще й з відтінками, але використовується при фарбуванні автомобілів рідко, це продукт на любителя. І матовий та глянсовий прозорий автомобільний лак може бути однокомпонентним (це дешеві автолаки) або двокомпонентним, він дорожчий, маркується на аерозолі як 2К. Двокомпонентні 2К автолаки забезпечують не тільки найкращу покриваність та блиск, але й більш стійке, довговічне покриття.
Технологія нанесення лакових покриттів
Технологія дуже проста - балончик з лаком збовтати 2-3 хвилини, «продути», нанести автолак в 2-3 шари з міжшаровим просушуванням по 10-20 хвилин і дати новому облицювання висохнути.
Найскладніше - це етап підготовки поверхні до фарбування, від того наскільки ретельно ви очистите від бруду, жирності і пилу поверхню, що лакується, залежить і якість лакового покриття і головне - його довговічність. Але якщо ви покриваєте лаком деталь, яка була щойно забарвлена (не раніше ніж за 36-48 годин), то очищати та знежирювати поверхню перед нанесенням лакового складу – не слід.
Слід врахувати, що перед початком нанесення автолаку на зону фарбування, балончик слід «продути», щоб розпилювач рівномірно заповнився лаковим складом і не «дуло повітря». Для цього треба зробити кілька порожніх розпорошень у повітря.
Розпорошують вміст балончика з лаком перпендикулярно до поверхні з відстані близько 25-35 см. При цьому аерозольний балончик слід весь час тримати вертикально. Після нанесення фінішного шару лакового покриття обов'язково дочекайтеся повного висихання (зазвичай це 2-24 години) і на цей час подбайте, щоб лакована зона не піддавалася впливу різкого перепаду температур, вологи, протягів і була захищена від налипання пилу.
Увага! Приступаючи до лакування, обов'язково ознайомтеся з рекомендаціями виробника аерозольного лаку – там будуть вказані точні, для даного продукту, вимоги щодо оптимальної кількості шарів, що наносяться, відстані з якого слід наносити автолак, часу міжшарового просушки і часу, необхідного для повного висихання складу. Завжди варто враховувати і температуру в місці ремонту, час сушіння автолаку наводиться, виходячи з показників на умови +20ºС.
Щоб розрахувати скільки балончиків з лаком потрібно для фарбування авто або його деталі, ви можете подивитися таблицю Витрата автофарби .
Також ви можете подивитися товари з каталогу нашого магазину: